Ako to funguje?

Proces prepisu domén

Od septembra 2017 sa proces manipulácie s vlastníctvom domén výrazne zjednodušil. Týka sa to .sk domén, aj domén s inými koncovkami.

Dnes už pri prepise domén – hovorím najmä o doménach s koncovkou .sk – nie je potrebný kontakt s národným registrátorom domén SK-NIC, a. s.. Celý proces registrácie domén, kupovania „hotových“ domén aj ich predávania (resp. prepisu vlastníctva na inú fyzickú či právnickú osobu) prebieha výlučne elektronicky.

V praxi to môže vyzerať rôzne, no aj tak celkom jednoducho.

V prípade Vášho záujmu o niektorú z domén v ponuke na stránke Skvelá doména sa Vás (po uzatvorení kúpnej dohody) opýtam, či už máte konto u niektorého z komerčných registrátorov domén. Ak chcete spravovať zakúpenú doménu vo Websupport, s.r.o., kde sú registrované všetky domény v ponuke na tejto webstránke, celý proces prepisu domény nebude trvať viac ako 20 minút. Ak si želáte spravovať doménu u iného poskytovateľa, proces môže trvať dlhšie, no maximálne 24 hodín.

Mám konto vo Websupporte.

Ak už máte existujúce konto vo Websupporte, veľmi jednoducho presuniem doménu zo svojho administračného rozhrania ku Vám len na základe Vášho prihlasovacieho mena (login bez hesla).

Nemám konto vo Websupporte, ale chcem svoju doménu spravovať u nich.

V tom prípade vo svojom administračnom rozhraní vytvorím Vaše konto ako konto „nezávislého užívateľa“. O tomto kroku budete upovedomený automatickou e-mailovou správou. Heslo, ktoré Vám bude zaslané, si zmeníte po vstupe do svojho administračného rozhrania. Zároveň aj presuniem doménu zo svojho konta do konta Vášho. S doménou môžete manipulovať takmer okamžite.

Chcem spravovať doménu u iného poskytovateľa.

Ak si prajete doménu spravovať u iného poskytovateľa, bude Vám zaslaný autorizačný kód patriaci k doméne, ktorým preukážete u svojho poskytovateľa nadobudnuté vlastníctvo domény. Tento proces trvá nanajvýš pár hodín.

Pri manipulácii s vlastníctvom domény už nie je potrebný notár, papierová pošta, ani nič podobné (tak ako to bolo pred septembrom 2017). Po prevedení domény do Vašej správy môžete s doménou pracovať takmer okamžite.

Pri odkúpení domény Vám bude vopred vystavená zálohová faktúra. Po jej úhrade dôjde k vyššie uvedenému procesu a následne Vám bude vystavená riadna, vyúčtovacia faktúra.

Nákup na splátky nie je možný.

Vyberte si adresu, na ktorej sa Vaša webstránka bude cítiť skvelo!

Mám záujem o info! (odkaz na kontaktný formulár)